KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086620
nr 1508 6620
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Skärgårdskväll. Signerad. Olja på pannå, 56x89 cm, yttermått inklusive ram: 69x103 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:40:21
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr